Opravili jsme fontány na plovárně

Publikováno v sekci Plovárna Louka

oprava fontanyMísto záhonu kvetoucích růží zrezlé keře utopené jak v rýžovém poli. Tak vypadala ještě donedávna část jednoho ze zelených pásů na městské plovárně v Louce. Teď už je to minulostí.

V těsné blízkosti růží je v zemi pod betonovými čtverci zabudován systém stříkajících fontán pro osvěžení návštěvníků plovárny. Jenže padající voda stříká na záhon a zcela utápí zelené keře. Několik opatření, kterými se vedení plovárny pokoušelo již dříve skloubit tryskající zábavu s kvalitním růstem růží, zatím nevedlo k výraznému zlepšení. A tak v těchto dnech sáhli pracovníci plovárny k radikálnějšímu řešení – zcela odizolovat problematické místo od zeleného pásu. Prací svépomocí navíc šetří městskou kasu.

„Veškeré stavební úpravy, které mají odizolovat padající vodu z fontán tak, aby neničila růže, provádějí naši pracovníci v rámci běžného pracovního zařazení. Tím, že vše zvládáme svépomocí, jsme ušetřili minimálně 50 000 korun na nákladech, které bychom jinak museli platit případné dodavatelské firmě,“ upřesnil výhody nasazení vlastních pracovních sil šéf plovárny František Svoboda, který věří, že toto řešení bude mít pozitivní výsledek.